O sobie

Pracuję jako redaktor od przeszło dwudziestu lat. Redaguję publikacje bardzo różnorodne, takie jak booklety płytowe, albumy z bogatą ikonografią, programy koncertowe, foldery festiwalowe, prace naukowe i książki, w tym także teksty zamieszczane na stronach www. Najczęściej krążą tematycznie wokół muzyki, ale nie tylko. Wśród killkudziesięciu publikacji, na którymi pracowałam, są także interaktywne zeszyty dla dzieci, literatura wspomnieniowa, popularyzatorska itp.  

Pierwsze kroki jako redaktor stawiałam już w trakcie studiów (w Dziale Programowym Filharmonii Narodowej) i dość szybko złapałam bakcyla tego zawodu. Drobiazgowe sprawdzanie, wynajdywanie wszelkich niedociągnięć językowych i typograficznych, wnikanie w ukryte znaczenia i stylistyczne zawiłości absolutnie mnie nie męczy, wręcz przeciwnie! Szczególnie fascynuje mnie tropienie błędów leksykalnych i stylistycznych – najciekawsze z nich postanowiłam opisywać w zakładce: Językowe kwiatki. Bardzo lubię swoją pracę i jest ona dla mnie ogromnym źródłem satysfakcji. 

Jestem absolwentką muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Edytorstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

 
 
 
 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz