O sobie

Pracuję jako redaktor od kilkunastu lat. Redaguję publikacje bardzo różnorodne, takie jak booklety płytowe, albumy z bogatą ikonografią, programy koncertowe, prace naukowe i książki, w tym także teksty zamieszczane na stronach www. Najczęściej krążą tematycznie wokół sztuki – muzyki i malarstwa, ale nie tylko. Redagowałam np. pracę habilitacyjną z chemii organicznej czy teksty na stronę poświęconą fizjoterapii.

Już w trakcie studiów stawiałam pierwsze kroki jako redaktor (w Dziale Programowym Filharmonii Narodowej) i dość szybko złapałam bakcyla tego zawodu. Drobiazgowe sprawdzanie, wynajdywanie wszelkich niedociągnięć językowych i typograficznych, wnikanie w ukryte znaczenia i stylistyczne zawiłości absolutnie mnie nie męczy, wręcz przeciwnie! Szczególnie fascynuje mnie tropienie błędów leksykalnych i stylistycznych – najciekawsze z nich postanowiłam opisywać w zakładce: Językowe kwiatki.

Jestem absolwentką muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Edytorstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

 
 
 
 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz